Semper Iuvenes – vox Lucensis

W dniach 23-27.03.2024 r. Chór Młodzieżowy „Semper Iuvenes” Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu pod dyrekcją Renaty Szerafin-Wójtowicz brał udział w 3 Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Vox Lucensis 2024 w Lucce we Włoszech.
Przesłuchania konkursowe, koncerty festiwalowe, przesłuchania o Grand Prix i koncert laureatów odbywały się we wspaniałych salach koncertowych Conservatorio di Musica Luigi Boccherini, Chiesa San Pietro Somaldi, Basilica di San Paulino, Chiesa di San Francesca. W przesłuchaniach konkursowych wystąpiło 21 chórów z 14 krajów: z Niemiec, Słowacji, Norwegii, Estonii, Danii, Wysp Owczych, Irlandii, Węgier, Szwajcarii, Turcji, Austrii, Republiki Południowej Afryki, Włoch i Polski. Kilkuosobowe, międzynarodowe jury miało niełatwe zadanie, ponieważ poziom przygotowania zespołów był bardzo wysoki, wzbogacony urozmaiconą choreografią.
Chór ZSM w Toruniu pod dyrekcją Renaty Szerafin-Wójtowicz po raz kolejny uzyskał wysokie noty. Chór zdobył Złoty Dyplom oraz Nagrodę za Zwycięstwo w Kategorii chóry młodzieżowe mieszane, a także zakwalifikował się do konkursu o Grand Prix, gdzie konkurował z sześcioma najlepszymi zespołami wybranymi przez jury. Ponadto p. Renata Szerafin-Wójtowicz otrzymała prestiżową Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Dyrygenta.

udział chóru w tym wydarzeniu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Województwa Kujawsko Pomorskiego, za co bardzo serdecznie dziękujemy