wrzesień 2022

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, w ramach którego została zakupiona kamera GoPro z akcesoriami oraz aparat fotograficzny. Na wrześniowych zajęciach filmowych w świetlicy uczniowie mieli możliwość uczyć się filmować oraz fotografować w różnych warunkach: czy to podczas występów w auli szkoły, na sali koncertowej, a także w czasie gry w piłkę, wycieczki terenowej, czy spacerów po szkolnych korytarzach. Dzięki temu nowe technologie nie są nam obce!

#Laboratoriaprzyszłości

Na lekcjach chemii uczniowie wykorzystywali modele atomów do budowy cząsteczek węglowodorów i ich izomerów, a na lekcjach w klasach 8 korzystali z zestawu do destylacji podczas zajęć o rozdzielaniu roztworów na składniki. Materiały zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości

W ramach zajęć biologii uczniowie m.in. z klas 5a i 5b zapoznali się z budową mikroskopu optycznego. Poznali funkcję i sposób obsługi mechanicznych elementów mikroskopu. Uczniowie zaznajomili się z zasadami mikroskopowania i dokonali samodzielnych obserwacji trwałych preparatów mikroskopowych. Następnie uczniowie samodzielnie przygotowali preparaty, aby zaobserwować mikroorganizmy żyjące w wodzie ze stawu. Odkryli także, że smartfon jest doskonałym narzędziem do dokumentowania ich obserwacji. Korzystając ze zmiennych obiektywów, obliczali aktualne powiększenie mikroskopu. Porównali także zdolność rozdzielczą różnych mikroskopów, będących na wyposażeniu pracowni biologicznej.

Szkoła Muzyczna w Toruniu