Gabriela Szendzielorz Recital fortepianowy 14 marca

Zapraszamy serdecznie na recital fortepianowy
Gabrieli Szendzielorz, który organizujemy dzięki wsparciu darczyńców Fundacji

Bilety do nabycia w serwisie:

W programie:
JAN SEBASTIAN BACH
WARIACJE GOLDBERGOWSKIE BWV 988

GABRIELA SZENDZIELORZ-JUNGIEWICZ

Ukończyła katowicką Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiegow  dwóch specjalnościach: teorię na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz fortepian na Wydziale Instrumentalnym w klasie prof. Czesława Stańczyka. Obecnie jest profesorem doktorem habilitowanym w macierzystej uczelni. Jest laureatką Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Brała udział w konkursach Bachowskich w Lipsku i Saarbrücken, jak również w licznych kursach kompozytorskich i pianistycznych. Występowała w kraju i za granicą z recitalami solowymi, kameralnymi i jako solistka z orkiestrami.
Wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej, jak m.in.: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, Polska Muzyka Najnowsza – Festiwal Prawykonań w Katowicach, Śląskie Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach, Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich. Poznańska Wiosna Muzyczna.
Dokonała prawykonań utworów polskich kompozytorów współczesnych: Z. Bargielskiego, E. Bogusławskiego, W. Cienciały, M. Cynk, M. Dubaja, A. Dziadka, R. Gabrysia, P. Grelli-Możejko, D. Jaskot, J. Kornowicza, P. Mossa, K. Moszumańskiej-Nazar, G. Pstrokońskiej-Nawratil, P. Radko, B. Schaeffera, M. Stachowskiego, A. Zawadzkiej-Gołosz, J. Zdechlikiewicz i innych.
Nagrywała: archiwalnie dla Radia utwory Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Bolesława Szabelskiego, Juliusza Łuciuka; dla telewizji utwory Aleksandra Skriabina, walce XX wieku; oraz na CD – Walce XX wieku, nagrana wspólnie z Andrzejem Jungiewiczem Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla 2 pianistów, a także kompozycje Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Jacka Glenca, Aleksandry Garbal, Małgorzaty Kaniowskiej.
Zajmuje się popularyzowaniem muzyki współczesnej, prowadząc warsztaty i kursy dla uczniów, nauczycieli i studentów.
Jako juror bierze udział w konkursach pianistycznych dla dzieci. Jest autorką publikacji oraz artykułów dotyczących muzyki współczesnej i improwizacji.