21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny


21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

Rozpocznijcie przygotowania!

PO RAZ DRUGI PRZYSTRAJAMY SZKOŁĘ WIOSENNYMI KWIATKAMI!

 

Czytaj więcej: 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

Wizyta gości z Włoch

W środę 3 kwietnia naszą szkołę odwiedzili studenci, przyszli katecheci z Rzymu. Z tej okazji odbył się koncert, w którym udział wzięli uczniowie z naszej szkoły, którzy uraczyli gości grą na wielu instrumentach, m.in.fortepianie, skrzypcach, flecie czy saksofonie. Oprócz tego, mogli wysłuchać występu chóru pod dyrekcją pani Renaty Szerafin-Wójtowicz oraz zespołu Jazzowego pana Piotra Dołęgowskiego. Następnie pani Dyrektor oprowadziła gości po całej szkole. W tym czasie mogli oni zobaczyć jak wyglądają lekcje, zarówno te muzyczne jak i ogólnokształcące. 

Wizytę w ZSM goście zakończyli promienistym uśmiechem i podziękowaniami. My również cieszymy się, że mogliśmy ich, chociaż przez chwilę, gościć.

Pierwszy Dzień Wiosny 2013

Samorząd szkolny OSM IIst. miał 21.03. ciężki orzech do zgryzienia. W szkole odbyła się zabawa dla uczniów i nauczycieli pt.„Zostań kOSMitą”. Każdy mógł przebrać się na zielono i czerpać z tego jakieś korzyści. Zieloni uczniowie nie byli tego dnia pytani, ponadto brali udział w konkursie na najlepszy strój, a za samo przebranie się dostawali od samorządu cukierki. Nauczyciele zaś za przebranie się na zielono mieli niecodzienny przywilej – mogli robić niezapowiedziane sprawdziany nawet zielonym uczniom! Ciekawe, czy któryś z nich wykorzystał tę możliwość? 

Uczniowie, szczególnie pierwszych klas, licznie ubierali zielone rzeczy, a specjalna komisja złożona z członków samorządu wybierała najlepiej przebranego ucznia w całej szkole! Jak się okazało, niekoniecznie wygrać musiała osoba najstarsza. Zwycięzcą okazał się Szczepan Wysłouch z klasy II a! Jego kreacja nie miała ani jednego elementu, który nie byłby zielony. Szczepan otrzymał dyplom oraz słodki upominek, no i na pewno przez długi czas nikt nie zapomni o jego wygranej. Gratulujemy!

Dodatkowo uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie „Wiosenne łamigłówki”, w którym bezkonkurencyjna okazała się klasa Vb, której także z całego serca gratulujemy! Co więcej, wszyscy uczniowie zrobili kolorowe kwiatki z papieru, którymi przystroiliśmy całą szkołę i w ten sposób, mimo śnieżnej pogody za oknem, powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny!

 

Konkurs Matematyczny KANGUR


Pierwszego Dnia Wiosny o godzinie 9:00 uczniowie naszej szkoły, zarówno młodzi jak ci najstarsi, rozpoczęli matematyczne zmagania. Zainteresowanie konkursem było ogromne, o czym świadczy liczba uczestników - ponad 150!
Każdy uczestnik otrzymał w tym roku za sam udział w konkursie „kangurową piętnastkę” – układankę-zagadkę z kangurami. Wyniki już niebawem. Na pewno będziecie mogli je poznać śledząc naszą zakładkę w dziale ‘Uczniowie’ na stronie internetowej szkoły.

Za uczestników konkursu trzymamy kciuki!

 

Konkurs recytatorski dla najmłodszych

W piątek 15 marca odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego dla klas I-III OSM I st.
pt. „Wiersze ks. Jana Twardowskiego”.

Wszystkie występy były bardzo udane, ale, jak to bywa w konkursach, trzeba było wyłonić
kandydatów, którzy przejdą do następnego etapu, który odbędzie się już w kwietniu w Katolickiej
Szkole Salezjańskiej w Toruniu.
Do drugiego etapu przeszli następujący uczniowie:
- Jakub Dobosz kl. 1 a
- Martyna Tomczyk kl. 2 b
- Jan Kamiński kl. 3 a

Stres jaki towarzyszył uczniom stojącym na scenie przed dużą widownią, złożoną ze starszych
kolegów i koleżanek, był ogromny, dlatego sam fakt, iż uczestnicy pokonali tremę i podjęli się tego
wyzwania jest godny pochwały!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!